TSKŻ
Scena Muzyczna Klubu Babel – nowa edycja
05 kwietnia, 2022

Z radością informujemy, że po pandemicznej przerwie wracamy z projektem “Scena Muzyczna Klubu Babel”. Już od 5 lat na scenie warszawskiego Klubu Babel możemy prezentować Państwu koncerty muzyków reprezentujących różne nurty i style muzyczne oraz ukazujących różnorodność muzyki żydowskiej oraz dziedzictwo polskiej wielokulturowości.  Pierwszy koncert tegorocznej edycji odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16:00. W Klubie Babel wystąpi Daniel Gałązka z Zespołem (DGZZ).

“DROGO WSKAZY, znaczy KORZENIE” – to opowieść o drodze i nagłych, nieoczekiwanych odkryciach Prawd i Tożsamości.
O zawiłościach i tajemnicach losu. O Człowieku, którego Formuje i Dopełnia odpoznana historia. O Intuicjach i Nadziejach. Opowieść w piosenkach Zespołu DGZZ, kompozytora Daniela Gałązki i poety Piotra Brymasa, którego Sprawa dotyka…
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i stanowi kontynuację solowej działalności Daniela Gałązki. „I zobacz” , to trzecia płyta zespołu zaaranżowana i nagrana w nowym składzie, z wyjątkowymi muzykami Piotrem Aleksandrowiczem i Krzysztofem Szmańdą. Dwa poprzednie wydawnictwa, to debiutanckie „Dotykam dachów” z 2009r. i wydane w 2012r. studyjne “Odległości”.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Łączy w sobie różne muzyczne style, wynikające z poszczególnych inspiracji członków zespołu.
DGZZ tworzą:
Daniel Gałązka – autor muzyki, śpiew, gitara
Piotr Aleksandrowicz – gitary
Marek Konatkowski – gitara basowa
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Piotr Brymas – autor tekstów

Wstęp wolny po potwierdzeniu obecności: komunikacja@tskz.pl

Więcej informacji w wydarzeniu


Koncerty odbywać się będą od 10 kwietnia do 28 sierpnia. W kolejnych miesiącach wystąpią m.in: Gerard Edery , Zespół Sentido,  ROKduo, Patrycja Zywert Szypka, Joanna Trafas i Jacek Bylica, Lorena Neto z Zespołem.

Klub Babel mieści się w Warszawie, przy ul. Próżnej 5. Aby być na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w Klubie zapraszamy na stronę Babla na Facebooku
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji