TSKŻ
23 stycznia, 2018

[:pl]Zachęcamy do obejrzenia reportażu z łódzkiej premiery opery dziecięcej “Brundibar”, która odbyła się 17 grudnia 2017 roku w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

Do realizacji spektaklu zaproszeni zostali: Chór Dziecięcy Miasta Łodzi oraz Muzycy Filharmonii Łódzkiej, w rolę Brundibara wcielił się Filip Warot. Za kierownictwo muzyczne odpowiadał Prof. Waldemar Sutryk, asystentem kierownika muzycznego była Barbara Urzędowicz, a reżyserię Artur Hofman. Autorką choreografii była Walentyna Batrak. Kostiumy i scenografię stowrzyli Maja Grau i Tomasz Ciesielski.

Po koncercie odbył się wernisaż wystawy „Tu nie latają motyle” będącą wyborem prac dzieci z obozu w Theresienstadt. Podczas wernisażu o idei wystawy opowiedziała kurator p. Ernestyna Hanf Boksenbaum.

Organizatorzy koncertu: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Producent: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

Partnerzy: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Czeskie Centrum, Austriackie Forum Kultury, Akademia Sztuk Pięknych im.W.Strzemińskiego w Łodzi, Chór Dziecięcy Miasta Łodzi.

Patronat Honorowy: Ambasador Republiki Czeskiej dr. Ivan Jestrab, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

[:]