Wielki Piknik Rodzinny w Śródborowiance
06 czerwca, 2022

29 maja w Śródborowiance odbył się Wielki Piknik Rodzinny z okazji święta Lag Ba Omer. Była to świetna okazja do wspólnego spotkania po długich miesiącach pandemicznej przerwy. W pikniku udział wzięli członkowie TSKŻ z Oddziałów z całej Polski, członkowie GWŻ w Warszawie oraz nasi ukraińscy goście mieszkający na co dzień w Śródborowiance.

Piknik rozpoczęliśmy wciągnięciem na maszt flag: polskiej, izraelskiej i ukraińskiej. Uczestników przywitali: prezes TSKŻ Artur Hofman i przedstawicielka GWŻ Elżbieta Magenheim. Przez cały dzień do dyspozycji naszych gości (zarówno tych młodszych jak i starszych) było stoisko z grillem, budka z lodami i wata cukrowa oraz fotki z budki. Dodatkowo najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego zamku ze ścianką wspinaczkową i wziąć udział w warsztatach młodego chemika. O muzyczną atmosferę zadbały zespoły Singin’ Birds oraz Beat Back – ich muzyka wprawiła wszystkich gości w prawdziwie taneczny klimat. Na zakończenie wystąpił także jeden z członków TSKŻ, artysta związany z Operą Śląską Juliusz Ursyn Niemcewicz. Wspaniałym zwieńczeniem części artystycznej były również spontaniczne występy naszych uczestników: 10 – letnia Lara zaśpiewała pieśń dla Ukrainy “Kalina” , Pani Tania wykonała wzruszającą pieśń hebrajską, a Nikol wystąpiła z krótkim recitalem skrzypcowym.

Podczas Pikniku, Ewa Prończuk sekretarz TSKŻ, przekazała dzieciom ukraińskim, które obecnie przebywają w Śródborowie – rowery, zabawki i sprzęt sportowy.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

 

A wszystkie zdjęcia z Pikniku, (które można pobrać) znajdują się w tutaj

(fot. Piotr Woźniakiewicz/Ars Lumen)

Zachęcamy również do pobrania cyfrowej wersji zdjęć z Fotki z Budki

 

Partnerem tegorocznego Pikniku była Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji