TSKŻ
26 października, 2018

[:pl]

25 listopada o godz. 15:00, zapraszamy do Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul. Próżna 5) na koncert SEFARAD MODERNA – pieśni sefardyjskie z jazz piano w wykonaniu Anny Riveiro i Miłosza Olenieckiego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu: Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel. Wstęp wolny.

SEFARAD MODERNA – pieśni sefardyjskie z jazz piano

Sefardyjska tradycja w etno-jazz. W nowym projekcie artyści w zaskakujący sposób połączyli tradycyjne pieśni sefardyjskie z jazzowym brzmieniem oraz współczesną harmonią i kolorystyką fortepianu.

Anna Riveiro przekazuje słuchaczom bogactwo ukrytych w pieśniach uczuć, stosując techniki wokalne nawiązujące do wykonań muzyki sefardyjskiej w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jednocześnie Miłosz Oleniecki stale utrzymuje napięcie w warstwie akompaniamentu wykorzystując różne kontrasty kolorystyczne, harmonię tonalną i modalną, zmienne i nietypowe rytmy.

Program ma charakter etno-jazzowy. Artyści nawiązują też do muzyki transowej i improwizowanej, wciągając słuchaczy w emocjonującą muzyczną opowieść. Zmysłowy głos Anny Riveiro i ekspresyjne brzmienie fortepianu Miłosza Olenieckiego są przewodnikami po ścieżkach Sefarad Moderna (Współczesne Sefarad).

Wykonawcy:

Anna Riveiro: śpiew, wybór utworów i scenariusz koncertu
Miłosz Oleniecki: fortepian, aranżacje utworów

ANNA J. RIVEIRO charyzmatyczna wokalistka, gitarzystka, trenerka głosu, producentka muzyczna.

Śpiewa w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi, ale centrum jej twórczości stanowi muzyka z szeroko pojętego kręgu kultury żydowskiej. Szczególne miejsce w jej twórczości ma muzyka sefardyjska. Artystka wykonuje też pieśni hebrajskie oraz  pieśni jidysz. Jej poszukiwania twórcze kierują się też od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej, związanej z kulturą Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej.

 Koncertuje w Polsce i zagranicą – występowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech współpracując z wybitnymi muzykami i zespołami. Jako uznana w świecie wykonawczyni jest stale zapraszana na międzynarodowe festiwale – wystąpiła m.in. na jubileuszowej edycji 10′ MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania). Wystąpiła też jako gwiazda muzyki sefardyjskiej na 54′ FESTIWALU JAZZ JAMBOREE w Warszawie. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem.

Dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m. in. dla wytwórni Universal. Jej płyty z pieśniami sefardyjskimi: LUNAS OLVIDADAS i DOS AMANTES nagrane zostały ‘live” pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie. Właśnie ukazała się nowa płyta artystki: AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Najpiękniejsze modlitwy hebrajskie na Wielkie Święta i Szabat.

Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu, stosując autorską metodę nauczania, w ramach swojej Szkoły Wokalnej: RIVEIRO Vocal Studio.

Więcej o artystce na stronie: www.annariveiro.com

MIŁOSZ OLENIECKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent szkoły muzycznej im. K. Szymanowskiego w Warszawie, Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Współpracował z artystami uprawiającymi najróżniejsze style muzyczne – od popu, jazzu, country, poprzez hip hop, aż po muzykę elektroniczną oraz eksperymentalną czy improwizowaną – takimi jak Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Nykiel, Ortega Cartel, Michał Sołtan i in. Współtworzy autorskie projekty: P.Unity, Miłosz Oleniecki Trio, Opowieści Improwizowane.

więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1026161797564406/

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

plakat 50x70

[:]