27 listopada, 2019

15 grudnia o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy do Klubokawiarni Babel na ostatni w tym roku koncert odbywający się w ramach projektu
“Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel”. Cykl zakończy koncert
“SZPILMAN / PETERSBURSKI – Nowe Pokolenie” w wykonaniu Orkiestry Adria.

Orkiestra ADRIA nawiązuje składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych stolicy, a swoją nazwą nawiązuje do przedwojennej Adrii.

Na program Orkiestry Adria składają się utwory Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego – legendarnych kompozytorów, twórców wielu niezapomnianych piosenek, które na stałe wpisały się w historię kultury XX wieku Polski i Świata. Jerzy Petersburski to także, razem z Arturem Goldem, współtwórca orkiestry na wzór orkiestr zagranicznych specjalizujących się w muzyce tanecznej i tangowej – jednej z pierwszych tego rodzaju w Polsce, która odegrała dużą rolę w życiu muzycznym Warszawy w latach dwudziestych. Stała się znana dzięki występom w lokalach tanecznych przedwojennej Warszawy.

Piosenki wykonuje m.in. Lala Czaplicka – śpiewaczka i wokalistka, obdarzona unikatowym głosem o aksamitnej barwie, córka Jerzego Czaplickiego, światowej sławy śpiewaka, który w latach 30. ubiegłego stulecia śpiewał i nagrywał z orkiestrami Petersburskiego i Golda, występując w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy – Adrii.

Występują:

Lala Czaplicka – śpiew, Anna Wandtke – skrzypce , Grzegorz Lalek – skrzypce, banjo, Piotr Kopietz – akordeon, Przemek Skałuba – klarnet , Mirosław Feldgebel – fortepian , Krzysztof Gradziuk – perkusja, Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne

Wstęp wolny

Więcej informacji – tutaj

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji