03 października, 2017

[:pl]6 października o godz. 18:00, serdecznie zapraszamy do Klubokawiarni Babel. Z okazji święta Sukkot wystąpi duet: Marek Dumicz (skrzypce) i Monika Rosca (pianino)

Marek Dumicz – polski skrzypek, kameralista i pedagog międzynarodowego formatu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (1990-1993) i Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze(1994-1999). Założyciel i przez 11 lat prymariusz zespołu Szymanowski Quartet. Wielokrotny laureat konkursów i prestiżowych nagród, m.in. Konkursu Skrzypcowego w Warszawie (dwukrotnie I miejsce, 1985,1986), Międzynarodowego Konkursu „Brzewski Memorial Prize” w Łańcucie (II miejsce, 1993), ”Classica Nova” in Memoriam Dimitri Shostakovich w Hanowerze (I miejsce, 1997), Premio Vittorio Gui we Florencji (I miejsce, 1998), Nagrody Ministerstwa Dolnosksońskiego za muzyczną działalność kulturalną (1999), Chamber Music Competition w Melbourne (II miejsce i nagroda publiczności (1999), Chamber Music Competition & Festa w Osace (II miejsce, 1999), Nagrody Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego w Warszawie za konsekwentne promowanie muzyki kompozytora na estradach świata (2005).

Monika Rosca – Ukończyła z wyróżnieniem łódzką akademię muzyczną w 1985 r. i została asystentką
a następnie adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Jest laureatką wielu krajowych
i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych m.in. Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (gdzie zdobyła uznanie pięknym wykonaniem koncertu f-moll Chopina), konkursu mozartowskiego w Łodzi, konkursu rina sala gallo we Włoszech, Konkursu Athenaeum w Grecji, Konkursu Miłosza Magina w Paryżu gdzie zdobyła rownież nagrodę za najlepsze wykonanie dzieł Chopina i Magina, Konkursu „Musique-esperance” w Bergerac, w wyniku którego zostala m.in. zaproszona do występu w siedzibie UNICEF w Paryżu.
Jako kilkuletnia dziewczynka stworzyła niezapomnianą kreację w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza “W pustyni i w puszczy”, wcielając się w rolę Nel.

Zrealizowane dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

fotografia biznesowa; zdjecia biznesowe; fotografia korporacyjna; Fotografia portretowa; portret; sesja portretowa; kraków, iwaszko fotografia, zdjęcia portretowe, sesja rodzinna,
fotografia biznesowa; zdjecia biznesowe; fotografia korporacyjna; Fotografia portretowa; portret; sesja portretowa; kraków, iwaszko fotografia, zdjęcia portretowe, sesja rodzinna,

monika rosca[:]