11 września, 2017

[:pl]

17 września o godz. 15:00, koncertem Lory Szafran zainaugurujemy muzyczną scenę Klubokawiarni Babel. Ten wyjątkowy występ będzie pierwszym, z cyklu czterech koncertów organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, w nowo powstałym miejscu na kulturalnej mapie stolicy.

 Koncert “Piosenki Naszych Mistrzów – Wars, Szpilman, Wasowski” czyli Piosenki kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenian w wykonaniu Lory Szafran z towarzyszeniem Bogdana Hołowni – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa, Sebastian Frankiewicz – perkusja, Robert Murakowski – trąbka

Artystka wraz z Bogdanem Hołownią, wybitnym pianistą, przygotowali, jazzowe aranżacje znanych utworów skomponowanych przez Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Wasowskiego. Podczas koncertu usłyszeć będzie można takie przeboje jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „W małym kinie”, czy „Dzień dobry Mr. Blues”

  LORA-22(1 (7)

Lora Szafran – uznawana jest za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Więcej o koncercie w wydarzeniu:Lora Szafran w Klubokawiarni Babel

Kolejne koncerty, podczas których wystąpią m.in. zespół Tango Attack, Sława Przybylska oraz Joanna Trzepiecińska odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu.

Cykl koncertów zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na wydarzenia – wstęp wolny!

 [:]