Chanuka w Oddziałach TSKŻ
06 grudnia, 2023

Tegoroczna Chanuka nadchodzi! Święto Świateł rozpocznie się w czwartek 7 grudnia i potrwa do piątku 15 grudnia. W tym świątecznym tygodniu zaplanowaliśmy dla Was kilka wyjątkowych wydarzeń.

ŁÓDŹ/PABIANICE

Łódzki Oddział TSKŻ serdecznie zaprasza na uroczysty koncert chanukowy, który rozpocznie się 7 grudnia o godzinie 17:30 w pabianickim Domu Nauczyciela przy ulicy J. Kilińskiego 8. Na scenie wystąpią znani i lubiani wśród naszych członków Henryk Rajfer, aktor Teatru Żydowskiego w Warszawie i Juliusz Ursyn Niemcewicz, tenor Opery Śląskiej.

BIELSKO-BIAŁA

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej zaprasza od 7 do 11 grudnia na Święto Trzech Kultur – imprezę, która przybliży wielokulturową i wielowyznaniową historię Bielska – Białej. W programie wydarzenia m.in. nauka podstaw hebrajskiego, warsztaty z kuchni żydowskiej i koncert klezmerski. Współorganizatorem imprezy jest Oddział TSKŻ w Bielsku-Białej.

WARSZAWA

9 grudnia o godzinie 18:00 rozpocznie się uroczysta kolacja chanukowa, która przygotowana została z myślą o warszawskich członkach naszego stowarzyszenia. Ucztowanie uświetni występ Sławy Przybylskiej przy akompaniamencie Janusza Tylmana.

SZCZECIN

W klubie TSKŻ w Szczecinie odbędzie się spotkanie świąteczne, które zaplanowano na 9 grudnia o godzinie 15:00. W świąteczną atmosferę wprowadzi nas zespół Srebrzyści Akordeoniści. Nie zabraknie także poczęstunku i drobnych upominków.

CZĘSTOCHOWA

Mamy przyjemność zaprosić koncert pieśni chanukowych „Lich’ vod Chanuka”, który odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 przy ulicy Katedralnej 8 lok. 3 w Częstochowie. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Jarosław Idkowski, zaś na scenie zaśpiewa Aleksandra Idkowska. Nie zabraknie także uroczystego zapalania świec i tradycyjnego poczęstunku!

WROCŁAW

16 grudnia o godzinie 16:00 w siedzibie oddziału wrocławskiego zaplanowano wieczór pełen gier, zabaw i radosnego śpiewu. O chanukowych zwyczajach opowiedzą: Inga Dinesen, Leopold Galicki, Ryszard Jahn i Tomasz Kwietko-Bębnowski.

 

LEGNICA

Oddział TSKŻ w Legnicy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert i poczęstunek chanukowy, który odbędzie się 10 grudnia o godzinie 15:00 w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 12/1. Na scenie wystąpi nierozłączny duet naszych żydowskich imprez – Henryk Rajfer i Juliusz Ursyn Niemcewicz.

WAŁBRZYCH

8 grudnia o godzinie 17:00 w Klubie „Żak” przy Politechnice w Wałbrzychu (ulica Armii Krajowej 78) rozpocznie się uroczysta kolacja chanukowa. Ucztowanie odbędzie się przy akompaniamencie występu muzycznego w wykonaniu Juliusza Ursyna Niemcewicza, śpiewaka Opery Śląskiej oraz Henryka Rajfera, aktora Teatru Żydowskiego w Warszawie.

KRAKÓW:

10 grudnia o  godzinie 16:00 krakowski oddział zaprasza swoich członków i sympatyków na warsztaty robienia świec razem z Vintage Candle. Po warsztatach na uczestników czekać będzie świąteczny poczęstunek.


 

Obchody święta chanuka zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji