TSKŻ
“Barwy Muzyki Żydowskiej” noworoczny koncert Anny Riveiro w Klubie Babel
25 sierpnia, 2021

Z okazji święta Rosz Ha Szana, Oddział Warszawski TSKŻ zaprasza na koncert „BARWY MUZYKI ŻYDOWSKIEJ”, który odbędzie się 5 września (niedziela), godz. 16:00 w Klubie Babel. Wystąpią: Anna Riveiro – śpiew, gitara, Michał Pindakiewicz – gitara.

BARWY MUZYKI ŻYDOWSKIEJ – kameralny wieczór pieśni żydowskich: hebrajskich, sefardyjskich i jidisz – to muzyczna opowieść o żydowskim życiu niezależnie od miejsca urodzenia. Usłyszymy utwory towarzyszące ludziom w różnych sytuacjach dnia powszedniego oraz świąt: modlitwy, pieśni miłosne i weselne, kołysanki.

Utwory zabrzmią z towarzyszeniem jednej i dwóch gitar. W programie znalazły się też pieśni związane z Żydowskim Nowym Rokiem (Rosz Ha Szana). Pieśni wykonywane będą w oryginalnych językach, jednak Anna Riveiro przed każdym utworem przybliży publiczności jego treść.
Ciepły głos solistki wspaniale rymuje się z wirtuozowską grą gitarzysty i wciąga słuchacza w pełen emocji dialog…”


Wstęp wolny po potwierdzeniu obecności tel. 693.987.377 lub
e-mail: komunikacja@tskz.pl.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

 Anna Riveiro
Charyzmatyczna wokalistka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska. Artystka wykonuje rownież pieśni jidisz oraz pieśni hebrajskie, w tym liturgiczne – śpiewa też jako kantorka. Jako pierwsza w Polsce kobieta-kantor prowadzi Wielkie Święta (Rosz Haszana i Jom Kippur) w synagodze reformowanej w Warszawie. Śpiewała też jako kantorka w Izraelu.

Anna Riveiro jest stale zapraszana na międzynarodowe festiwale w Polsce i na świecie, a jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem.
Dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m. in. dla wytwórni UNIVERSAL MUSIC. Jej płyty z pieśniami sefardyjskimi nagrane zostały pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie. W 2019 ukazała się płyta artystki: AHAVAT OLAM – Najpiękniejsze modlitwy hebrajskie na Wielkie Święta i Szabat.

Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu (również „online”) stosując autorską metodę nauczania w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO.
Więcej o twórczości Anny Riveiro: www.annariveiro.com

 

Michał Pindakiewicz
Wirtuoz gitary klasycznej. Gitarzysta o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował z m. in. Filharmonią Narodową i Teatrem Wielkim w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Buffo, Teatrem Roma. Koncertował na wielu scenach w Polsce oraz m. in. w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Meksyku. Występuje z wieloma zespołami oraz muzykami klasycznymi, jazzowymi i folkowymi.

 

 

 


 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji