03 kwietnia, 2017

[:pl]19 kwietnia o godz. 12.00, jak co roku zapraszamy do udziału w uroczystościach odbywających się pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów.

19 kwietnia o godz. 12.00 hołd bohaterskim powstańcom złożymy pod Pomnikiem Bohaterów Getta, a następnie udamy się pod Pomnik Żegoty, Pomnik Szmula Zygielbojma, Bunkier Anielewicza, Umschlagplatz, pod tablicę Pawła Frenkla przu ul.Muranowskiej 1 oraz na ul. Sienną 55.
O godz. 17.30 w Muzeum Historii Żydów Polskch odbędzie się uroczystość zorganizowana przez Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej, podczas której wręczone zostaną Medale Honorowe “Powstania w Getcie Warszawskim”, wykład pt.”Polacy,Żydzi, II Wojna Światowa” wygłosi prof. dr. hab. Ireneusz Krzemiński, a na zakończenie wystąpi Chór Dziecięcy Miasta Łodzi.

Tradycyjnie TSKŻ bierz również udział w Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wolontariuszy TSKŻ będzie można spotkać we wszystkich miastach, w których znajdują się nasze oddziały. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

20 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do Filharmonii Narodowej na koncert z cyklu “Ocalić od zapomnienia” w wyk. Art Chamber Ensemble (w programie utwory: Józefa Zygmunta Szulca, Erwina Schulhoffa, Józefa i Henryka Wieniawskich, Szymona Laksa).
Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Narodowej.

22 kwietnia w Scenie w Domu Literatury (przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89), odbędzie się wieczór poezji Władysława Szlengla z udziałem aktorów i muzyków.
Wstęp wolny.

Plakat TSKZ 74 Rocznica X[:]