TSKŻ
05 kwietnia, 2016

[:pl]Już po raz szósty Łódź będzie obchodzić DNI PAMIĘCI, w dniach 26-29 stycznia 2016 uczczony zostanie ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po raz kolejny dzięki współpracy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przez cztery dni w ramach VI DNI PAMIĘCI wysłuchać będzie można wielu interesujących wykładów, obejrzeć dwie sztuki teatralne, filmy dokumentalne, zapoznać się z ciekawymi wystawami i posłuchać szlagierów Szpilmana.

 

W związku ze zbliżającymi się VI DNIAMI PAMIĘCI (26-29 stycznia) wypełnionymi po brzegi jak co roku spektaklami, muzyką, wystawami i intrygującymi prezentacjami i wykładami pozwalam sobie przesłać jak co roku kilka informacji dot. wydarzenia.

Jednocześnie w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie 26.01 (wtorek) o 15.30 w Teatrze im. Jaracza połączone z konferencją prasową i na uroczystość złożenia kwiatów na stacji Radegast (Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – oddział stacja Radegast) 27.01 o 13.00 (środa).

DNI PAMIĘCI są realizowane dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

foto3[:]