08 lipca, 2019

[:pl]

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu: „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”

Spotkanie pt. “Żydowscy twórcy polskiego kina” odbędzie się 21 lipca (niedziela) o godz. 16:00 w Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul.Próżna 5).

W programie:
– pokaz przedwojennych filmów w języku polskim i jidysz połączony z prelekcją Michała Pieńkowskiego
– otwarcie wystawy “Wątki żydowskie w polskiej kinematografii dwudziestolecia międzywojennego” autorstwa Zbigniewa Rymarza i Jarosława Wojciechowskiego
(Ekspozycja pochodzi ze zbiorów FINA oraz z prywatnych zbiorów autorów)

Wstęp wolny!
—————————————————————
Projekt „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu” jest kontynuacją ubiegłorocznego– który ukazywał wkład artystów pochodzenia żydowskiego w rozwoju polskiej kultury. Poprzednia edycja projektu cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców. Dlatego też pragniemy zaprezentować cykl sześciu otwartych spotkań poświęconych najwybitniejszym postaciom pochodzenia żydowskiego związanym z nie tylko z przedwojennym kabaretem, ale również teatrem, tańcem czy kinematografią oraz kreacjom i dziełom, które stworzyli.
Podczas projektu zaprezentujmy różne wydarzenia kulturane (takie jak: spektakle, koncert, wieczór poetycki, pokaz filmowy czy potańcówka) ukazując jednocześnie przykłady relacji polsko- żydowskich opartych na bardzo wielu płaszczyznach współpracy artystycznej.

plakat_50x70_Obszar roboczy 1 — kopia

 

Na następne wydarzenie – koncert “Gran, Aston, Schlechter- największe przeboje retro” oraz panel dyskusyjny i wystawę “Inspiracje żydowskie w przedwojennym kabarecie” zapraszamy 18 sierpnia o godz. 16:00

Partnerzy projektu: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ulice Twojego Miasta, Fundacja Partytura, Klubokawiarnia Babel, Scena SPATiF

 

logo_pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”

 

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem projektu:

ulotka_148x105mm_Obszar roboczy 1 kopia[:]