29 października, 2019

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie z cyklu „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”. Spotkanie “Rytmy niepodległej! Dancing w przedwojennym stylu” odbędzie się 10 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul.Próżna 5).

W programie:
– wykład dotyczący popularnych przed wojną tańców związanych z kulturą polską i żydowską
– pokazy taneczne (m.in. tanga i fokstrota)
– nauka tańca w przedwojennym stylu

Wykład poprowadzi:
Monika Kwiatkowska

Pokazy zaprezentują i naukę tańca poprowadzą:
Monika Kwiatkowska
oraz
Tomasz Sadlakowski

Wstęp wolny!

Więcej informacji: kliknij tutaj


—————————————————————
Projekt „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu” jest kontynuacją ubiegłorocznego- który ukazywał wkład artystów pochodzenia żydowskiego w rozwoju polskiej kultury. Poprzednia edycja projektu cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców. Dlatego też pragniemy zaprezentować cykl sześciu otwartych spotkań poświęconych najwybitniejszym postaciom pochodzenia żydowskiego związanym z nie tylko z przedwojennym kabaretem, ale również teatrem, tańcem czy kinematografią oraz kreacjom i dziełom, które stworzyli.
Podczas projektu prezentujemy różne wydarzenia kulturane (takie jak: spektakle, koncert, wieczór poetycki, pokaz filmowy czy potańcówka) ukazując jednocześnie przykłady relacji polsko- żydowskich opartych na bardzo wielu płaszczyznach współpracy artystycznej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”

Organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
Partnerzy projektu: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Scena SPATiF, Ulice Twojego Miasta, Fundacja Partytura, Klubokawiarnia Babel