TSKŻ
15 września, 2017

[:pl]Z okazji święta Rosz Ha Szana serdecznie zapraszamy 21 września o godz. 18:00 do Klubokawiarni Babel na koncert:
Magda Brudzińska Klezmer Trio 


Jeden z najbardziej znanych w Europie zespołów wykonujących muzykę klezmerską. Odważne i piękne połączenie tradycji z nowoczesnością. Folkowe i klezmerskie brzmienie przeplatane elementami jazzu, muzyki klasycznej i popu. Inspiracją dla zespołu są tradycyjne pieśni i melodie diaspory galicyjskiej, muzyka romska i bałkańska.
W skład zespołu wchodzą:

Magda Brudzińska: śpiew i altówka
Marcin Wiercioch: akordeon
Piotr Południak: kontrabas 

Wszyscy są klasycznie wykształconymi, zawodowymi muzykami gwarantującymi najwyższy poziom wykonania. Zespół swoje oryginalne brzmienie zawdzięcza niezwykłej niskiej, oryginalnej i ciepłej barwie głosu wokalistki, śpiewającej piosenki w języku Jidysz, Romskim, Serbskim i Macedońskim. Magda koncertuje na wielu scenach w kraju i za granicą zawsze wzbudzając swymi występami emocje i spore zainteresowanie.
Leopold Kozłowski, zwany „Ostatnim Klezmerem Galicji”, tak o niej mówi i pisze: “…Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę.
Jeśli się bardzo pokocha muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem. Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistą, ma piękny głos i tę iskrę ma…” 

 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji[:]