TSKŻ
“Przeszłość – przyszłości” – 70 lat Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce
29 października, 2020

Dokładnie 70 lat temu, 29 października 1950 roku, powstało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy interaktywny ebook “Przeszłość – przyszłości” – 70 lat Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

Dzięki tej multimedialnej publikacji można poznać nie tylko historię i działalność TSKŻ na przestrzeni siedmiu dekad, lecz także:

✔ przenieść się na kolonie żydowskie w Poroninie, Jagniątkowie czy Śródborowie
✔ wziąć udział w prywatce z “Następcami Tronów”
✔zajrzeć do klubów młodzieżowych
✔uczestniczyć w koncertach i spektaklach, zorganizowanych w ostatnich latach przez TSKŻ

Ebook przygotowała Hanna Dzielińska (Hanka Warszawianka) – dziennikarka i varsavianistka, która tak wspomina swoją pracę nad publikacją:

„Współpracuję z TSKŻ od kilku lat i miałam wrażenie, że jego historię znam całkiem dobrze. Ale kiedy zaczęłam pracę nad publikacją poświęconą 70-leciu tej organizacji, okazało się, że… nie do końca. Sierpień i wrzesień tego dziwnego, 2020 roku, był dla mnie czasem fascynujących rozmów z członkami TSKŻ w całym kraju. Z każdym kolejnym wywiadem otwierała się trochę inna historia albo dobrze znane wydarzenia pojawiały się naraz w nowym świetle. Powojenna historia Polski widziana przez pryzmat prywatnych losów polskich Żydów, którzy w dużej mierze pozostali w kraju po ’68 roku, to temat mało znany, ale szczerze mówiąc, naprawdę wciągający! Warto się nim zainteresować, póki jest jeszcze z kim rozmawiać…”

Aby otworzyć ebook kliknij w grafikę poniżej:


Nasz ebook to nie tylko zwykła książka pełna ciekawych informacji – dzięki wielu plikom multimedialnym, które znajdują się w publikacji, można godzinami eksplorować historię TSKŻ oraz poznawać powojenne dzieje społeczności żydowskiej w Polsce.

Poniżej wskazówka, jak szukać w ebooku dodatkowych treści: