TSKŻ
12 stycznia, 2017

[:pl]

31 stycznia 2017 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi, odbędzie się polska premiera utworu “I believe. A Holocaust oratorio for today”, napisanego przez kanadyjczyka Zane Zalisa. Koncert będzie punktem kulminacyjnym VII edycji DNI PAMIĘCI.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie Teatru Wielkiego.

Oratorium “I believe” to utwór symfoniczny napisany w 2010 roku, w języku angielskim przez Kanadyjczyka Zane Zalisa na orkiestrę, chór dorosłych, chór dziecięcy oraz grupę solistów. Dzieło to przedstawia w 12 częściach historię Holocaustu poczynając od wydarzeń Nocy Kryształowej poprzez próby ucieczki Żydów z Europy, dyrektywę z Wansee, nieludzkość nazistowskich obozów zagłady, marsze śmierci aż do wyzwolenia obozów i życie po.
Jedyna w swoim rodzaju jest ostateczna wymowa tego utworu, napełniająca nowe pokolenia – chór dziecięcy – nadzieją na świat bez nienawiści, bez łez, bez rozpaczy, bez strachu” i wiarą w ten świat. Końcowy efekt osiągnięty został poprzez połączenie klasycznego dzieła symfonicznego z muzyką współczesną a nawet z elementami musicalu.

Zane Zalis – I believe. A Holocaust oratorio for today
na solistów, chór, chór dziecięcy i orkiestrę

Kelsey Cowie – sopran
Jean-Pierre Ouellet – tenor
Marko Zeiler – tenor
Andrzej Ferenc – narrator
Solitude-Chor Stuttgart
Chór dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi
Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Klaus Breuninger – dyrygent

Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne wyłącznie w kasie Teatru od 17 stycznia 2017 r. Brak możliwości rezerwacji miejsc.

Organizatorzy koncertu: Narodowe Centrum Kultury, Teatr Wielki w Łodzi
Producent: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

“I believe” na facebooku kliknij tutaj

DP_plakaty_prev[:]