Patronat TSKŻ – „MY WAY”  koncert jubileuszowy z okazji 60. rocznicy urodzin Dariusza Wójcika
25 maja, 2023

Polecamy koncert jublieuszowy “MY WAY” z okazji z okazji 60. rocznicy urodzin gdańskiego artysty Dariusza Wójcika. Koncert odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 o godz. 18.00 w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska (Gdańsk, ul. Długi Targ 46/47)

Darek Wójcik to wielki szczęściarz, w którym głęboki bas i niezaprzeczalny talent połączyły się z wrażliwością, wielkim sercem i temperamentem. To wszystko sprawia, iż jest artystą nie tylko cenionym, ale i szczerze uwielbianym.

Jako osoba szczególnie wyróżniająca się w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotra Glińskiego, odznaczony został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 

Na koncert „My way” sam jubilat zaproponował repertuar, którym będzie przekrojem jego dotychczasowej działalności artystycznej. Zaprezentuje muzykę żydowską, która jest jego największą fascynacją,  i za popularyzację której – w roku 2021 – zgłoszony został do prestiżowej Nagrody Muzeum POLIN ale również operową, operetkową, filmową, polską lirykę wokalną, a także przeboje musicalowe i szlagiery 20-lecia międzywojennego, czyli to wszystko, w czym czuje się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”.

Piękne, przyjemne dla słuchacza brzmienia, olbrzymia muzykalność i duża radość śpiewania – to to wszystko czego doświadczy publiczność w jubileuszowy wieczór.

Na scenie Dariuszowi S. Wójcikowi towarzyszyć będę inni znakomici artyści – tenor Jacek Szymański i pianista Rafał Lewandowski, którzy dostarczą kolejnych wspaniałych wrażeń.
Koncert poprowadzi znana propagatorka muzyki klasycznej – Stanisława Grażyńska.

WYKONAWCY:
Dariusz Stanisław Wójcik – bas
Jacek Szymański – tenor (gościnnie)
Rafał Lewandowski – fortepian
Stanisława Grażyńska – słowo o muzyce

w programie:
arie operowe i operetkowe, polska liryka wokalna, muzyka sakralna, songi musicalowe, pieśni neapolitańskie, pieśni żydowskie, piosenki 20-lecia międzywojennego

MIASTO GDAŃSK – Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

PARTNERZY:
Muzeum Gdańska
Autoryzowany Salon Pianin i Fortepianów Nord-Piano
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

PATRONAT MEDIALNY:
Słowo Żydowskie
trojmiasto.pl
Radio Gdańsk
Dziennik Bałtycki
POLMIC – Polskie Centrum Informacji Muzycznej

ORGANIZATOR GŁÓWNY:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego
e-mail: dariuszwojcik@teatrotwarty.plwww.teatrotwarty.pl   

 

Bilety w cenie 30 PLN do nabycia na miejscu – na 2  godziny przed koncertem

REZERWACJA BILETÓW: 600-290-214