19 marca, 2018

[:pl]Z okazji 75. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim zapraszamy na koncert zespołu The Chopin Trio.
Podczas koncertu, usłyszeć będzie można utwory m.in. M.Brucha, E.Blocha, D.Szostakowicza oraz F. Chopina

Koncert odbędzie się 15 kwietnia br. o godz. 15.00 w Klubokawiarni Babel ( Warszawa, ul. Próżna 5).

Wstęp wolny

The Chopin Trio składa się z wybitnych polskich muzyków o niezwykłym talencie, pasji i doświadczeniu: Marek Dumicz (skrzypce), Maciej Lacny (wiolonczela) i Magdalena Hirsz (fortepian). Wszyscy muzycy są absolwentami prestiżowych Konserwatoriów w Hanowerze, Warszawie, Genewie, Krakowie i Wiedniu.

Powstałe w Warszawie Trio bierze swoją nazwę od największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.
Zespół uczestniczy miedzy innymi w projekcie “Jeune Chopin” www.jeunechopin.com – Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci w Montreux na szwajcarskiej Riwierze mając na celu promocję repertuaru muzyki kameralnej specjalnie dla młodej publiczności.
Podczas koncertów muzycy wchodzą w znakomitą interakcje z publicznością przez co odbiór muzyki staje się pełniejszy i daje publiczności niezwykle wrażenia.
Muzycy Chopin Trio świetnie czują się zarówno w repertuarze klasycznym , jak i współczesnym. Ich muzyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do muzyki poważnej. Potrafią również z pasja wykonywać muzykę klezmerska i rozrywkowa.

Magdalena Hirsz

Polska pianistka o azjatyckich korzeniach. Zachwyca publiczność swoja wrażliwa muzykalnością. Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach w tym Septembre Musical, Lourmarin, Evian etc. Ponadto brała udział w wielu projektach interaktywnych miedzy innymi z Ballet Béjart, oraz z poeta David Waltersem. Magdalena studiowała w Konserwatorium w Genewie, Warszawie, Wiedniu i Lodzi.

Jej repertuar obejmuje eklektyczna mieszankę muzyki klasycznej i współczesnej.  Nagrała dwie płyty solowe z R. Schumannem oraz album pt. „Sounds of Mind”.

Poza tym pianistka rozwija równolegle karierę jako pedagog: uczyła fortepianu i kameralistyki w Państwowej  Szkole Muzycznej F. Chopina w Warszawie, w Institut International de Lancy w Genewie, St George’ s School i obecnie w Institut F. Chopin w Szwajcarii, którego jest prezesem. Artystka jest także pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym festiwalu „Winter Piano Festival” (2009 -2011) oraz dyrektorem konkursu www. jeunechopin.com w Szwajcarii.

Marek Dumicz

W dorobku posiada płyty wydane m.in. przez BBC Records, Avie Records, Produccion Blau.  Współpracował m.in. z takimi autorytetami jak Izaak Stern, Hatto Beyerle, Walter Levin. Grał na festiwalach  The BBC Proms, Locenhaus Kammermusikfestival, Davos Festiwal ect. i najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata : Carnegie Hall w New York, Concertgebouw Amsterdam, Izumi Hall Osaka, Melbourne Koncert Hall, Wigmor Hall London .

Maciej Lacny

Wybitny polski wiolonczelista z Południowej Afryki, kameralista, pedagog i solista. Karierę rozpoczął w wieku 19 lat, jako wiolonczelista Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Krakowie. Następnie został pierwszym wiolonczelistą Orkiestry Filharmonii Opolskiej, z którą występował w krajach  Europy i Azji.

Koncertował także z renomowanymi orkiestrami i zespołami np. Johannesburg Philharmonic Orchestra czy Sinfonietta Cracovia . Grał w największych salach, m.in.: Shanghai Concert Hall, Tonhalle Zürich, Oslo Concert Hall.

W 2009 roku przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie wraz z Malcolmem Nayem i Zantą Hofmeyr stworzył dobrze znane w całym kraju trio fortepianowe The Wits Trio reprezentujące University of the Witwatersrand na całym świecie.

Wstęp wolny

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

[:]