TSKŻ
Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”
08 września, 2020

Serdecznie polecamy wyjątkowe wydarzenie „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”, którego TSKŻ jest partnerem.

Festiwal zdążył już na stałe wpisać się na Kulturalną Mapę Polski Północnej, stając się jedną z turystycznych – letnich wizytówek Pomorza. Wyjątkowe przestrzenie nadmorskiego Kurortu wypełni muzyka od baroku do współczesności tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych.  Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do wielokulturowego dziedzictwa Sopotu i Pomorza. Wielką orędowniczką  Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie była Legenda Polskiej Wokalistyki Maestra Maria Fołtyn, która wielokrotnie zasiadała w gronie jego patronów honorowych. W mediach publicznych podkreślała rangę i znaczenie festiwalu mówiąc… jest to unikatowe, jedyne tego typu zjawisko kulturalne w Polsce, jedyny festiwal o tak szerokim spektrum, prezentujący różne epoki i style w muzyce nie wykraczając poza granice dobrego smaku.

W roku 2020 przypada 8 rocznica śmierci Marii Fołtyn – znanej propagatorki twórczości Stanisława Moniuszki w świecie. Z uwagi na Jej ogromne zasługi dla kultury polskiej oraz wieloletnią przyjaźń z Teatrem Otwartym i sopockim festiwalem, od roku 2013 Festiwal nosi imię Marii Fołtyn .


Dyrektor programowy: dr Jacek Szymański

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik                                                          

fot.Maciej Grochala

INFORMACJA O BILETACH:
BILETY NA KONCERT INAUGURACYJNY I FINAŁOWY (12, 27 września 2020): w cenie 50 PLN

BILETY NA POZOSTAŁE KONCERTY (13, 18, 19 września 2020): normalny w cenie 35 PLN, ulgowy w cenie 25 PLN.

BILETY DO NABYCIA W MIEJSCU WYDARZEŃ FESTIWALOWYCH.

REZERWACJA BILETÓW POD NUMEREM TELEFONU: 600 290 214