14 kwietnia, 2020

Im więcej upływa czasu , tym bardziej zaciera się pamięć o piekle warszawskiego getta. Żeby ją zachować, w 77. Rocznicę Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przygotowaliśmy serię reportaży, z których będzie można dowiedzieć się:

  • jak wyglądało życie za murem
  • która część miasta znalazła się w dzielnicy zamkniętej
  • jak w tej przestrzeni radzili sobie artyści
  • kto i za jaką cenę przechował okruchy pamięci o mieszkańcach getta
  • w jakich okolicznościach rozpoczęło się powstanie i jaki miało przebieg

W ostatnim dniu wspólnie – na ekranie – przejdziemy szlakiem pamięci, którym co roku chodziliśmy 19 kwietnia.


Codziennie od 14 do 19 kwietnia na stronie:www.tskz.pl oraz Facebooku TSKŻ: https://www.facebook.com/TSKZwP/ będziemy publikować reportaże poświęcone historii getta warszawskiego oraz różnym aspektom życia w zamkniętej dzielnicy.
Reportaże emitowane będą w dni powszednie o godz. 18:00, a w weekend o godz. 10:00



Ich autorką jest Hanna Dzielińska (Hanka Warszawianka) – dziennikarka, która pracę w telewizji zmieniła na pracę przewodnika miejskiego. Autorka niebanalnych wycieczek, firmowych integracji (również online), wykładów i wycieczek online, spersonalizowanych publikacji o Warszawie, książek i serii przewodników dla dzieci „Detektywi w wielkim mieście”. Popularyzatorka wiedzy o mieście. Można ją znaleźć na: www.hankawarszawianka.com


“…murem podzielone”

Jakie represje objęły warszawskich Żydów zanim zamknęły się bramy getta? Którą część miasta objął teren getta? Jak wyglądała topografia dzielnicy zamkniętej i jak zmieniała się wraz z zaostrzaniem się polityki okupanta? Czym różniły się poszczególne kwartały getta? Gdzie należy się udać, żeby zobaczyć pozostałości muru, a gdzie – zachowane kamienice, w których mieszkali w getcie warszawscy Żydzi? Tego można się dowiedzieć z reportażu „… murem podzielone”

Na kolejny reportaż pt. “Życie w getcie” zapraszamy w środę
15 kwietnia o godz. 18:00

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji