TSKŻ
29 stycznia, 2017

[:pl]

W dniu 23.01.2017 r. w Brukseli, odbyły się dwie konferencje. Pierwsza z nich zorganizowana przez EJA(European Jewish Association) miala charakter wielotematyczny. Zaproszeni delegaci stowarzyszeń reprezentujacych Żydow z calej Europy, w tym takze delegacja TSKZ , wzieli udzial w dyskusji w ramach czteropanelowego programu.

Dyskusje dotyczyły: bezpieczeństwa Żydów w Europie; antysemityzmu i antysyjonizmu; kwestii powiązania diaspory z Izraelem, a także umacniania tożsamości żydowskiej w Europie.
Druga konferencja zorganizowana zostala w Parlamencie Europejskim z inicjatywy EIPY ( Europe Israel Public Affairs ) Calosc konferencji zostala poswiecona zwalczaniu tzw. BDS czyli bojkotu izraelskich produktow oraz nakladaniu sankcji na to panstwo.
Podczas wystąpienia wiceprzewodniczącego knessetu Hilika Bara, TSKŻ został wymieniony jako przykład i wzór aktywnej działaności w sprawach żydowskich na terenie swojego kraju.

IMG_0994 (2) IMG_1003 (2)

na zdjęciach: Daniel Citone – przewodniczacy Bnai Brith,Hilik Bar – wiceprzewodniczacy Knesetu oraz Artur Hofman Przewodniczący Towarzytwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.
fot. Klara Kołodziejska/TSKŻ

[:]