Wernisaż wystawy fotografii Harry’ego Weinberga

Serdecznie zapraszamy 28 czerwca (czwartek) o  godz.18:00 do KLUBOKAWIARNI BABEL ( ul. Próżna 5) na wernisaż wystawy fotografii Harry’ego Weinberga.

Wystawę będzie można oglądać do 1 września.

Harry Weinberg – urodził się 10 października 1939 w Warszawie. W czasie wojny mieszkał na warszawskiej Woli z rodzicami, siostrą i babcią ze strony mamy. W sierpniu 1944, w trakcie Rzezi Woli – krwawej niemieckiej pacyfikacji dzielnicy, rodzina opuściła mieszkanie i udała się w kierunku Pruszkowa (w czasie tego przejścia zmarła siostra Harry’ego Weinberga), do którego ostatecznie nie dotarli, znajdując schronienie u państwa Szybowskich na Jelonkach. Jeszcze w 1944 roku, w niewyjaśnionych okolicznościach, wraz z matką i babcią, Harry Weinberg trafił do Berlina. Do Polski wrócili w 1946 roku i przez kolejne trzy lata mieszkali u Szybowskich.

Harry Weinberg ukończył Technikum Fototechniczne w Warszawie. Po maturze pracował kolejno: jako fotograf w Fabryce Półprzewodników „Tewa”, instruktor fotografii w Pałacu Młodzieży w Warszawie, asystent fotografa Edwarda Hartwiga, laborant w wydawnictwie „Polonia”. Pracując w laboratorium, otrzymał propozycję etatu fotoreportera w miesięczniku „Polska” (edycja Wschód), a po kilku latach spędzonych w redakcji przeszedł do Polskiej Agencji „Interpress”. Od drugiej połowy lat 70. z fotografem Markiem Czudowskim współtworzył duet, który zajmował się fotografią reklamową – nieprzerwanie do początku lat 90. Członek ZPAF i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zdobywca pierwszej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej za fotoreportaż „Przyjedź mamo na przysięgę”.

Obraz 044 copy

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/216366342309263/

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.