Aktualności
Wydarzenia w TSKŻ.

Aktualności

2023-09-20

[Patronat TSKŻ] XXIII Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” Sopot 2023

Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie odbędzie się już po raz 23. Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych. Tak będzie i tym razem. Festiwal rozpocznie się […]

Czytaj więcej
2023-09-20

Zakończyliśmy półkolonie “Lato w mieście” z Jung Warsze

Półkolonie “Lato w Mieście” to pięciodniowy program przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które odbyły się w klubie BABEL w Warszawie. Celem programu było zapewnienie dzieciom aktywnego, kreatywnego i edukacyjnego spędzenia czasu w okresie letnich wakacji.W 2023 roku odbyła się już 5 odsłona tego projektu.

Czytaj więcej
2023-09-20

Upamiętnienie Adiny Blady – Szwajgier w Szczecinie

Gmina Miasto Szczecin, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce Oddział w Szczecinie oraz Książnica Pomorska zapraszają na uroczyste podsumowanie projektu “Upamiętnienie Adiny Blady-Szwajger (Ireny Świdowskiej)”, które odbędzie się w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej 27 września 2023 r. o godz. 17:00.

Czytaj więcej
2023-09-08

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej klub studencki Babel

5 września przy ul. Nowogrodzkiej 5. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej działający tam, w latach 60 – tych żydowski klub studencki Babel. Mimo, że Klub działał formalnie tylko 2 lata, wspomnienia z odbywających się spotkań oraz zawiązane tam przyjaźnie trwają już ponad pół wieku. Uroczystość poprowadził prezes TSKŻ Artur Hofman, a głos zabrali – […]

Czytaj więcej
tskż w działaniu
NASZE KLUCZOWE PROJEKTY

tskż w działaniu

Image
Image

DNI PAMIĘCI

Łódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Czytaj Więcej
Image
Image

Słuchowisko “Miłość szuka mieszkania”

“Miłość szuka mieszkania” jest bulwarową zabawą teatralną, opowiadającą o perypetiach miłosnych dwóch młodych małżeństw, które przesiedlone do getta muszą zamieszkać w jednym pokoju.

Czytaj Więcej
Image
Image

KLUB BABEL

Miejsce na mapie żydowskiej Warszawy, w którym odbywają spotkania i dyskusje poświęcone historii Żydów oraz spektakle i koncerty integrujące naszą społeczność.

Czytaj Więcej
WARUNKI DOŁĄCZENIA DO TSKŻ

zostań członkiem towarzystwa społeczno-kulturalnego żydów w polsce

DOŁĄCZ