Promocja książki „Ku nowemu życiu. Żydzi na Dolnym Śląsku w latach 1945–1970”

2 grudnia 2017 r. w Muzeum Etnograficznym Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbyła się promocja książki „Ku nowemu życiu. Żydzi na Dolnym Śląsku w latach 1945–1970” pod red. Tamary Włodarczyk, która towarzyszyła wystawie pod tym samym tytułem. Uczestniczyli w niej autorzy wspomnień, które tam opublikowano – Krystyna Nowak, Jerzy Filc, Leo Kantor i Michał Mostowicz-Gerszt.

TSKŻ był partnerem tej publikacji – w samej książce znalazły się wspomnienia długoletnich działaczy naszej organizacji – Ignacego Einhorna i Michała Mostowicza-Gerszta, a w części katalogowej – zdjęcia z naszych zasobów, pochodzące z dolnośląskich oddziałów TSKŻ.

Gośćmi specjalnymi promocji byli Leo Kantor i dr Leopold (Poldek) Sobel – redaktor czasopisma „Plotkies”, obaj obecnie mieszkający w Szwecji.

Przed rozpoczęciem promocji wystawę zwiedzała Olga Tokarczuk, która spotkała się także z Leo Kantorem i Leopoldem Sobelem.

Książka jest do nabycia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz w muzealnej księgarni internetowej – http://www.mnwr.art.pl/CMS/ksiegarnia/ksiegarnia.html

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.