Gran, Aston, Schlechter- największe przeboje retro

Zapraszamy na trzecie już wydarzenie z cyklu: „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”.

Spotkanie „Gran, Aston, Schlechter- największe przeboje retro” odbędzie się 18 sierpnia (niedziela) o godz. 16:00 w Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul.Próżna 5).

W programie:
* Koncert największych przebojów z repertuaru czołowych artystów pochodzenia żydowskiego oraz panel dyskusyjny
Występują: Ewa Makomaska i Piotr Bajtlik
Akompaniament: Zbigniew Rymarz
Prowadzenie: Jarosław Wojciechowski

* Otwarcie wystawy „Inspiracje żydowskie w przedwojennym kabarecie” autorstwa Zbigniewa Rymarza i Jarosława Wojciechowskiego. Ekspozycja prezentuje zbiory pochodzące z prywatnych kolekcji autorów wystawy

——————————–
Scenariusz i reżyseria: Ewa Makomaska
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Rymarz
organizacja: Jarosław Wojciechowski

Wstęp wolny!

Więcej informacji o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/925562651129590/

plakat_50x70_Obszar roboczy 1
—————————————————————
Projekt „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu” jest kontynuacją ubiegłorocznego- który ukazywał wkład artystów pochodzenia żydowskiego w rozwoju polskiej kultury. Poprzednia edycja projektu cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców. Dlatego też pragniemy zaprezentować cykl sześciu otwartych spotkań poświęconych najwybitniejszym postaciom pochodzenia żydowskiego związanym z nie tylko z przedwojennym kabaretem, ale również teatrem, tańcem czy kinematografią oraz kreacjom i dziełom, które stworzyli.
Podczas projektu zaprezentujmy różne wydarzenia kulturane (takie jak: spektakle, koncert, wieczór poetycki, pokaz filmowy czy potańcówka) ukazując jednocześnie przykłady relacji polsko- żydowskich opartych na bardzo wielu płaszczyznach współpracy artystycznej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

logo_pl

Na następne wydarzenie – „Humor po żydowsku, czyli piosenki, szmoncesy i parodie zapraszamy
29 września o godz. 16:00

Partnerzy projektu: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny Ulice Twojego Miasta, Fundacja Partytura, Klubokawiarnia Babel Scena SPATiF

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.