Zakończenie projektu „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”

Niedzielnym spotkaniem pn.Rytmy niepodległej! Dancing w przedwojennym stylu zakończyliśmy trwający od czerwca projekt: „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”

SHARE
Promocja książki „Pamiętali… Pamiętamy… Pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich”

24 listopada o godz. 16:00 zapraszamy do Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul. Próżna 5) na promocję książki „Pamiętali… Pamiętamy… Pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich” autorstwa Michała Zajdy i dr Pawła Skoruty.

SHARE
Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel – Katarzyna Dąbrowska i Tango Attack

W niedzielę, 17 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na przedostatni koncert odbywający się w ramach cyklu “Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel”. Na scenie Klubu Babel wystąpią: Katarzyna Dąbrowska i zespół Tango Attack.

SHARE
Premiera spektaklu “Czerwona zima” w Muzeum II Wojny Światowej

W niedzielę 17 listopada o godzinie 16:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się premiera spektaklu „Czerwona zima” w reżyserii Artura Hofmana. Scenariusz przygotowany przez Chrystiana Orzeszko to opowieść o losach więźniów sowieckich łagrów. Spektakl ilustruje wizję świata owładniętego czerwoną ideologią w jego najbardziej skrajnych wymiarach.

SHARE
Podsumowanie projektu “Przywracanie pamięci – cmentarze żydowskie na Pomorzu Zachodnim”

Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Żydów O/Szczecin  w przeddzień rocznicy wydarzeń Kryształowej Nocy 1938 r. zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt “Przywracanie pamięci – cmentarze żydowskie na Pomorzu Zachodnim”, które rozpocznie się w piątek 8. listopada o godz. 17. w Auli Książnicy Pomorskiej ( wejście od ul. Podgórnej III p.)

SHARE
Następna strona
Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się to our newslettera.