Koncert “Medieval Sepharad” w Klubokawiarni Babel

Już po raz drugi w tym roku, dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrzych i Administracji, mamy przyjemność zaprosić na koncert odbywający się w ramach projektu “Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel”. 23 lutego na naszej scenie pojawią się: Gerard Edery i Kaja Mianowana, którym towarzyszyć będą fantastyczni muzycy.

SHARE
Przedstawiciele TSKŻ w Wałbrzychu uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

Przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce Oddział w Wałbrzychu oraz przedstawiciele Muzeum Gross-Rosen uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem Mauzoleum na terenie byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

SHARE
Upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Gliwicach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w 75 Rocznicę Marszu Śmierci członkowie Oddziału TSKŻ w Gliwicach, przedstawiciele Muzeum Auschwitz – Birkenau, delegacja Aresztu Śledczego w Gliwicach, przedstawiciele Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, przedstawiciele GWŻ w Katowicach, oraz uczniowie szkół średnich  złożyli wieńce i zapalili znicze na cmentarzu żydowskim w Gliwicach pod pomnikiem mogiłą ofiar Marszu […]

SHARE
Zachowani w kenkartach – 80 rocznica deportacji Żydów ze Stettina

13 lutego, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce – Oddział w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy deportacji Żydów ze Stettina.

SHARE
X DNI PAMIĘCI. Edycja Jubileuszowa

Już po raz dziesiąty Łódź będzie obchodzić DNI PAMIĘCI. W dniach 27 stycznia–3 lutego  2020 uczczony zostanie, ustanowiony przez ONZ 15 lat temu, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po raz kolejny dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz współpracy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w […]

SHARE
Następna strona
Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się to our newslettera.