Słowo Żydowskie

Prenumerata Słowa Żydowskiego

Prenumerata krajowa 100 zł 

nr konta:
03 1020 1097 0000 7502 0287 4675
PKO BP SA ODDZIAŁ 27 w Warszawie

Odbiorca/Wydawca

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce (TSKŻ)
ul.Bema 87, 01-233 Warszawa

Prenumerata zagraniczna 50 EUR
nr konta:
PL 98 1020 4900 0000 8202 3276 9110
SWIFT: BPKOPLPW

W tytule należy podać:
Prenumerata „Słowa Żydowskiego”, imię i nazwisko lub nazwa instytucji, adres wysyłki.

Czytaj on line:

„Słowo Żydowskie” – to nie tylko najdłużej wydawany tytuł prasy żydowskiej na polskim rynku, ale także miesięcznik z kompletnie nowym pomysłem na pismo. Jesteśmy bliżej życia, trzymamy rękę na pulsie bieżących wydarzeń nie zapominając jednocześnie o historii. Na łamach naszego miesięcznika prezentujemy niezwykłe historie, ciekawostki z Polski i ze świata, rozmowy z intrygującymi ludźmi, pisane ze swadą felietony i reportaże. Wiele uwagi poświęcamy też kulturze i sztuce.

Wczoraj

Cov_02Redakcja „Słowa Żydowskiego” (jid.דאָס ייִדישע וואָרט Dos Jidisze Wort) działa na polskim rynku prasowym od 70 lat. Tytuł będący obecnie dwujęzycznym miesięcznikiem, rozpoczął swoją działalność w 1946 roku jako dziennik zatytułowany „Fołks Sztyme”. Początkowo wydawany był w Łodzi, mieście które stanowiło po wojnie zastępczą stolicę kraju. W kilka lat później redakcja przeniosła się do odbudowującej się Warszawy. Nieprzerwanie od 1950 roku wydawcą tytułu jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Po przeniesieniu redakcji do Warszawy, aż do 1968 wraz z ukazującym się wówczas w całości w języku jidysz „Fołks Sztyme” wydawany był także polskojęzyczny dodatek dla młodzieży „Nasz głos”. Od lat siedemdziesiątych „Fołks Sztyme” przybrało postać tygodnika, którego część drukowana była po polsku. „Głos ludu” – jak należy tłumaczyć tytuł tygodnika, został w 1992 roku zmieniony na „Słowo Żydowskie”, a jego częstotliwość ukazywania się po kilku latach zmieniono na miesięcznik.

Dziś

Nasz miesięcznik jest jedynym tytułem na rynku prasowym wydawanym po polsku i w jidysz. Pismo skierowane jest zarówno do społeczności polskich Żydów jak i wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętą tematyką żydowską.

Redaktorem naczelnym „Słowa Żydowskiego” jest Artur Hofman, który sprawuje jednocześnie funkcję Prezesa TSKŻ. Za część w języku jidysz odpowiada Joanna Niedolistek. Redaktorem prowadzącym jest Chrystian Orzeszko, a sekretarzem redakcji Marek Hause. Grafiką i łamaniem tytułu zajmuje się Mirosław Zbonik.


Stopka redakcyjna

Redakcja

ul. Bema 87

01-233 Warszawa
———
tel. +48 22/ 620 05 49
slowo@tskz.pl

Archiwalne okładki

logo-slowo-zydowskie-2

okladka-1

okladka-2

okladka-3

Miesięcznik „Słowo Żydowskie” wydawane jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji


Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.