Koncert „Silent Voices” w wykonaniu Art Chamber Ensemble

14 kwietnia o godz. 16:00, zapraszamy na kolejny koncert odbywający się w ramach cyklu „Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel”. „Silent Voices” to koncert poświęcony pamięci kompozytorów pochodzenia żydowskiego – ofiar Holokaustu.

Koncert odbywa się w ramach obchodów 76. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Art Chamber Ensemble, czyli założyciele zespołu – skrzypek Jarosław Pietrzak oraz pianistka Julita Przybylska-Nowak – zapraszają do współpracy różnych muzyków. W koncercie „Silent Voices” wezmą udział młodzi studenci oraz absolwenci polskich akademii muzycznych we Wrocławiu, Poznaniu, a także austriackich w Grazu i Wiedniu, laureaci wielu konkursów muzycznych: Anna Wałek (skrzypce) i Weronika Strugała (wiolonczela).

Koncert rozpocznie Melodia Hebrajska Josepha Achrona ( 18861943 ), kompozytora urodzonego na ziemiach polskich, który kontynuował swoją karierę muzyczną w USA. Utwór ten, oparty na melodii zasłyszanej przez kompozytora w Wielkiej Synagodze w Warszawie, jest jego najsłynniejszym dziełem. W wykonaniu zespołu Art Chamber Ensemble zabrzmią kompozycje Joachima Mendelsona ( 1897-1943 ) – wykładowcy Instytutu Muzycznego w Warszawie, oraz wybitnych czeskich kompozytorów, absolwentów akademii muzycznych w Pradze, Brnie i Wiedniu – Gideona Kleina ( 1919-1945 ) oraz Erwina Schulhoffa ( 1894-1942 ). Muzyczne spotkanie zakończy trio fortepianowe „Silent Voices”, amerykańskiego twórcy Benjamina Leesa, dedykowane „tym, których głosy na zawsze umilkły w czasie pogromów i ludobójstwa”. Utwór miał premierę w 1998 roku w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

 

plakat 50x70_1

 

 

Więcej informacji: kliknij tutaj

Wstęp wolny!

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Koncert odbywa się w ramach obchodów 76. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Współorganizatorem obchodów jest Muzeum Getta Warszawskiego

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera.