SCENA MUZYCZNA KLUBOKAWIARNI BABEL “Sama sobie napiszę tę rolę”

W 2020 roku ruszamy z nową edycją projektu “Scena Muzyczna Klubokawiarni Babel”. 19 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy na wyjątkowy recital “Sama sobie napiszę tę rolę” w wykonaniu Agaty Grześkiewicz. Projekt realizowany jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Będzie to poetycki przewodnik po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda Kobieta zmuszona jest przybierać, a także opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in.
A. Osiecka, A. Achmatowa, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. J. Jurandot,
W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, ). Będzie to też muzyczna podróż przez kolejne dekady, rozpoczęta w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Piosenki pokazują, jak zmieniał się sposób postrzegania Kobiet przez innych i przez nie same.

Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów rozległy diapazon emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.

Przy fortepianie: Damian Kryński

19 stycznia (niedziela) godz. 16:00, Klubokawiarnia Babel ul.Próżna 5 (Warszawa) Wstęp wolny!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1220519918140646/

AGATA GRZEŚKIEWICZ
Urodziła się w Olsztynie, wychowała w Lidzbarku Welskim koło Działdowa, a obecnie mieszka w Warszawie, choć nie powiedziała jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa. Absolwentka szkoły muzycznej I st. w Brodnicy, w klasie fortepianu. Wykształcona dietetyczka i prawnik kanonista – wszak dobrze mieć konkretny fach w ręku. Stale funkcjonuje na wysokich obrotach, nie zwalnia, mało śpi. “Baterie ładuje” na scenie i przy dobrej książce – a czyta zdecydowanie więcej niż statystyczny Polak.Wrażliwości, nie tylko tej muzycznej, nauczyli ją Mieszkańcy Stumilowego Lasu i Mały Książę.
Uczestniczka programów telewizyjnych „Szansa na sukces” (2010) oraz „Bitwa na głosy” (2012).
Laureatka wielu festiwali i przeglądów piosenki literackiej, m.in.:
– wyróżnienie w finale XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
w Warszawie,- II miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki
w Krakowie, – I miejsce XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie, – I miejsce na XI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, – Nagroda Główna Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego V Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, – GrandPrix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

DAMIAN KRYŃSKI – pianista i aranżer.
Wychował się w Siedlcach, ale swoje obecne życie związał ze stolicą.
Absolwent szkoły muzycznej I i II st. w Siedlcach (w klasie fortepianu), którą ukończył z celującym wynikiem i kilkunastoma nagrodami na swoim koncie, m.in.:

– wyróżnienie w międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym “Chopin i kompozytorzy rosyjscy” – Siedlce, 26.10.2013 r.,
– laureat VII Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej – Mordy, 21.05.2014
– I miejsce oraz nagroda specjalna za akompaniament fortepianowy na VII Festiwal kolęd i pastorałek “Kolędowe Serce Mazowsza”, 01.02.2015 r.,
– I miejsce w kategoriach: zespoły, soliści, na V Siedleckim Konkursie Piosenki Gospel “Gospeliada”, 18.03.2015 r.,
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki “Debiut” – Siedlce, 22.10.2015 r.

W latach 2013-2015 współpracował z siedleckim muzykiem Maciejem Turkowskim, w grupie piosenki poetyckiej “Dwa słowa”. Do 2017 prowadził scholę KSM (w 2014 r. nagrał wraz z zespołem płytę z pieśniami “Nie do słuchania. Do modlitwy”), z którą aktualnie współpracuje jako pianista.

Obecnie Damian studiuje Informatykę na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i współpracuje jako pianista i wokalista z zespołem Na Nowo. Nie zarzucił zatem muzyki, co więcej w październiku 2018 r. zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu “Jesteśmy Wolni” w Siedlcach.

Od niedawna swoją wrażliwość muzyczną i odporność estradową „trenuje” w duecie pianistyczno-wokalnym z Agatą Grześkiewicz.

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się to our newslettera.