Festiwal “Muzyka Narodów Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Jego Goście”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu “Muzyka Narodów Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Jego Goście” , który jest realizowanyprzez twórcę i dyrektora tego Festiwalu Juliusza Ursyna-Niemcewicza wspólnie z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów w Polsce. W okresie letnim, od 5 lipca do 30 sierpnia br. w Amfiteatrze w Parku Świerklaniec od godz. 16.00 do godz. 17:30 odbędzie się co tydzień jeden koncert, prezentujący muzykę danego kraju.
Festiwal jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje”.

Program Festiwalu Muzyka Narodów Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Jego Goście stanowi ofertę dla zróżnicowanego grona odbiorców, tak pod względem statusu społecznego jak i grup wiekowych. Repertuar muzyczny prezentujący najważniejsze dzieła muzyki klasycznej jest opracowany w sposób barwny i atrakcyjny, dzięki warstwie słownej i pieśniom, dlatego trafia do szerokiego grona odbiorców, bez względu na jego przygotowanie muzyczne. Dodatkowo program edukacyjno-rozrywkowy zawierający informacje z historii muzyki klasycznej jest czytelny i łatwy w odbiorze. Jest opracowany w taki sposób, aby każdy odbiorca mógł sobie przyswoić wiedzę z zakresu kultury muzycznej narodów bez względu na wiek, płeć, stopień wykształcenia, status społeczny. Wstęp na Festiwal jest darmowy i mogą w nim bez problemu uczestniczyć osoby starsze i niepełnosprawne.

Przez ostatnie pięć lat Festiwal odbywał się w Bytomiu i stał się wyjątkowym wydarzeniem wypromowanym na mapie kultury województwa śląskiego jak i Polski. W roku 2020 Festiwal odbywa się w Amfiteatrze przy Pałacu Kawalera w pięknym Parku Świerklaniec w województwie śląskim.

Organizatorom Festiwalu Muzyka Narodów Juliusz Ursyn-Niemcewicz i Jego Goście zależy, by województwo śląskie kojarzone było z kulturą, z ludźmi, którzy robią coś ciekawego i wartościowego. Celem programu jest zatem wzrost uczestnictwa w kulturze mieszkańców województwa, zwiększenie dostępności i łatwości odbioru wydarzeń kulturalnych, prezentacja artystów o dużym dorobku w Polsce i w świecie, zwiększanie obecności kultury w życiu mieszkańców województwa śląskiego. W obecnej specyficznej sytuacji Festiwal będzie w sposób bezpieczny i zgodny z wymogami zapewniał rozrywkę dla tych wszystkich, którzy pozostaną w okresie wakacyjnym na Śląsku i zechcą odwiedzić przepiękny park w Świerklańcu.

Park w Świerklańcu to oprócz pięknej natury, miejsce o cennej, wieloletniej historii i tradycji, w której koncerty zarówno w Pałacu jak i na terenie parku – w Amfiteatrze- zajmowały obowiązkowe miejsce. Nasz Festiwal idealnie wpasuje się w to wyjątkowe miejsce, podkreślając jego piękno, historię i wyjątkowość.

Program naszego Festiwalu obejmuje cykl dziewięciu koncertów, każdy z koncertów trwa 1,5 godziny.  Podczas tegorocznej edycji Festiwalu będzie można usłyszeć m.in. muzykę austriacką, włoską, peruwiańską, żydowską, hiszpańską, rosyjską.

W związku z zaistniałą sytuacją stanu epidemiologicznego Organizator Festiwalu zobowiąże się w pełni do przestrzegania i respektowania zasad, zarządzeń wprowadzonych przez władze państwa i samorządowe w tym sanepid.

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się to our newslettera.